Úvodem

Vítejte na webu cinskenoze.cz

Pryč je doba, kdy Čína uměla vyrobit jen propisovací tužku a voňavou gumu. Dnes tato země vyrábí vše, na co si jen vzpomenete, a to i díky tomu, že tam západní firmy přesouvají svou výrobu díky levné pracovní síle. Například již od roku 2010 je Čína největší producentem osobních aut na světě.

Tato stránka se věnuje především nožům vyrobeným v Číně či Tchaj-wanu. Cena je velmi příznivá, jejich kvalita roste a mnohdy předčí kvalitu předražených “značkových“ nožů západní produkce.

Pravdou je, že často se jedná o kopie či repliky. Samozřejmě neschvalujeme plagiátorství a podvodný prodej kopií vydávaných za originál, toto fórum neslouží k jejich propagaci. Svět je plný kopií všeho možného. Morální a právní otázku výroby či nákupu kopií tu řešit nechceme a nebudeme.

Na některých nožířských fórech je téma čínských nožů téměř tabu, zvlášť pokud o nich napíšete něco pozitivního. I proto vznikl tento web, kde můžete svobodně diskutovat na našem fóru, či publikovat Vaše zkušenosti s noži formou příspěvku či recenze. Čínské nože se prodávají a kupují, myslíme si, že je dobré vyměnit si zkušenosti a názory. Samozřejmě diskutujte a pište o všech nožích, nejen o čínských.

Děkujeme
Tým cinskenoze.cz