Common Lancehead

Zavírací nože, zavíráky
Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Common Lancehead

Příspěvek od McBarbar »

model P70

Kevin John Original design (GTC)
Zajímavá novinka, zatím zřejmě bezejmenná :D Ani jsem nevěděl jak nazvat tohle vlákno.
Každopádně údajně okoukali styl brazilského GTC a navrhli vlastní design nože - jestli nekecají, tak veškerý respekt, protože tohle působí vážně stylově a originálně, přitom použitelně. Docela se mi to líbí :) Čepel údajně z VG-10, to je za mě škoda - když už importují ocel, mohli použít nějakou modernější, byť tohle rozhodně není žádný aušus.
Mimojiné zajímavý je ten vícestupňový výbrus, který prozměnu okoukali na Shirogorovském Ledokolu (byť tam byl poslední stupeň takové "scandi", pokud se nepletu)
HTB1Eg13KpXXXXXmXpXXq6xXFXXXT.jpg
HTB1Pdm2KpXXXXXoXpXXq6xXFXXXF.jpg
Na Kevin&John shopu je za $177 http://www.aliexpress.com/store/product ... 88976.html což je celkom dost...ale hned už se objevil i jinde a se slevou, takže komu by se líbil... $132 http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 50199.html

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Jsem rád, že jsi ho tu vystavil Ty, protože já o tom také uvažoval, ale nebyl bych tak pozitivní :-)
Poslal mi na něj odkaz prodejce Andy Xu, co prodává vystřelováky, že je to jeho nový počin (spíš někoho z blízkých přátel).
No mě děsí cena, ten zaříznutý konec čepele, a to vyleštění, jak čepele tak střenky. Strašně se to zapatlává a taky ošuchává, stačí položit na stůl...
Je to pěkné a po vyleštění efektní, ale velmi nepraktické, mám to na Shiru F95 a na upraveném ZT0801 a furt jen leštím, never more... Nejlepší povrch je opískovaný :p Bavím se o střenkách samozřejmě. Čepel ať si leští kdo chce jak chce, na tu nesahám \M/
Co se mu ale nedá upřít je originálnost ve všem ;)
Zde více fotek a již 6 prodaných kusů, tedy poté co na čas slevil na 132USD..
http://www.aliexpress.com/store/group/F ... 44466.html

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Je to zajímavý kousek, s novým, neotřelým designem. To vyleštění tomu dává šmrnc, možná VG-10 vybrali právě kvůli vlastnosti pěkného lesku (nevím jestli ta ocel tuto vlastnost má). 9Cr18Mov se teda oproti D2 dá vyleštit opravdu krásně a i satin je na ní bezchybný. U ZT0562 to některý z prodejců uváděl, že proto jí použili místo obvyklé D2 a musím mu dát za pravdu, u této oceli je satin i lesk lepší i než u S35VN. Ten nůž se mi líbí :-bd

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

S tou ocelí na tom možná něco bude, VG-10 se dle mých skromných zkušeností naozaj leští velmi dobře. Ostatně Japonci ji milují na kuchyňských nožích, a ti si na leštění potrpí.
Nevím jak by na tom byla v porovnání s S35VN, mám takový pocit, že jsem někde pochytil zkazky o tom, že ta celkom taky (to a její vyšší houževnatost by měly být důvody, proč Reeve přešel k ní od S30V) - ale možná jsou to jen šprochy ;)
Jinak cena původní je vysoká, $132 asi taky, ale nůž je to vážně zajímavý. Každému samozřejmě sedí jiný design, ale tohle mi přijde mnohem pohlednější, než proslulý a sběratelsky ceněný Kershaw TiLT. Snad jediné, co bych tomu vytknul je, že trochu zapadá v záplavě celotitanových čínských nožů a "vlastně nenabízí nic nového", což je dost subjektivní dojem. Ale dovedl bych si to představit jak ve sbírce, tak v kapse k užití :-bd

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

S tou S35VN vs S30V jsem to taky někde četl.

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Common Lancehead P60

Příspěvek od Weiny »

Nová verze, dost odlišná, 127USD, 129g ;)
Čepel je skvělá, ocel VG-10.
http://www.aliexpress.com/store/product ... 71136.html
snap587.jpg
snap589.jpg
snap588.jpg

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Ta čepel je fakt nádherná a váha taky super :-bd Bohužel si musím dát chvíli pauzu :)

caul
Příspěvky: 64
Registrován: 11 čer 2015, 18:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od caul »

Naštěstí prodejce nepíše jestli tam jsou ocelové podložky pod ložiskama, místo normálního čepu je taky opět jakési paskuňstvo a celej obchod ma 0 % feedback. Protože jinak bych ten nůž bral všema deseti.

caul
Příspěvky: 64
Registrován: 11 čer 2015, 18:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od caul »

Koukám že došlo k "mírnému zdražení"
P70 - ze 177 na 439 dolarů
P60-1 ze 127 na 230 dolarů
Nasrat ! :-w

http://www.aliexpress.com/store/1722340 ... .34.0u7EHq

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Jak pravíš, ejmen [-(
A ještě ruční práce na koleně, každý kus originál, i první feedback si stěžuje na amatérské provedení.
Některé výrobce nechápu, a ty co to kupují už vůbec :-?
Originalita ještě neznamená kvalitu, a s tou cenou nahoru už si jen zpečetili osud :-q

Odpovědět