Cold Steel

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Cold Steel

Příspěvek od McBarbar »

Nějak nám tu chybí kopie Cold Steelů :D Je mi jasné, že nebývají valné kvality, ale přeci jen...takový Rajah 2 za $30 je hooodně velký kus nože za mélo peněz. Narazil jsem na jeden, u kterého prodejce deklaruje D2 :-?
Nechal jsem si poslat fotky:
rajahII_0.jpg
rajahII_1.jpg
rajahII_2.jpg
rajahII_3.jpg
Fotka originálu pro srovnání velikosti, je to pěkná hračka :D
rajahII_original.jpg
A že jsem projevil zájem, prodejce mi jedním dechem nabídl "malou" verzi Rajahu, kterou vymysleli soudruzi. Narozdíl od předlohy je to liner-lock a na rukojeti je prý G-10. Fotka s metrem ukazuje že je to slušné EDCčko :ymdevil:
mini-rajah_1.jpg
No skoro si říkám, že je škoda, že neudělali G-10 verzi toho velkého, s původní bezpříložkovou konstrukcí. Ten materiál to snese, bylo by to sice těžší, ale pevnější. A důvěryhodnější, plastovým rukojetím z číny moc nevěřím co se týče pevnosti/tuhosti, G-10 už trochu víc.

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Malý je prý za $32 a ocel by měla být taky D2 :-) Tohle se mi mimochodem líbí, když číňani udělají neexistující variantu té předlohy, jako Ganzo vyrábí RAT1 a Paramilitary2 s axis lockem...

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

No neříkej mi, že bys i tuhle mačetu nosil u sebe :))
Navíc tohle někde vytáhnout na veřejnosti, slabší povahy odpadnou, jako v Krokodýl Dundee :D
Pravdu máš v tom, že číňani občas zapojí rozum a něco obšlehnou tak, že je to ve finále lepší či použitelnější než originál.. Jen ten matroš je jim fakt těžko věřit, tohle by svádělo i naše politiky, natož kitajce ;))
http://www.aliexpress.com/item/OEM-Genu ... 30834.html

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

To si piš že bych to v klidu nosil! :D A tohle má otvírání o kapsu, to bych s chutí vytahoval a používal :D Akorát teda nevím na co, protože krom rozpůlení bochníku chleba mě nenapadá moc dalších věcí, kde by ta velikost nezavazela...už Asymmetric se svými 11cm je tak na hraně :-)
Ale určitě bych bral spíš ten velký s původním CS uspořádáním, ten linerlock a otevřená konstrukce mi tam nějak nesedí...

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Voyager

Příspěvek od Theraphosa »

http://www.dhgate.com/store/product/goo ... 65571.html

Total length: 185mm
Blade length: 75mm
Blade thickness: 2.85mm
Handle length: 110mm
Blade material: D2
Handle material: ABS
Hardness: 59-60 HRC
Net weight: 115 G
Přílohy
coldsteel01.JPG
coldsteel02.JPG
coldsteel03.JPG

Odpovědět