Kershaw

Zavírací nože, zavíráky
Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

U toho SS Voltu a Zingu bych tomu třeba i věřil, ale Leek je vyráběný v USA, takže je to více či méně zdařilá kopie. Musel bych to asi dostat do ruky, nebo aspoň vidět kvalitnější detailní fotky, abych to podpořil i nějakým popisem znaků...ale už od pohledu, logo Kershaw(Speedsafe USA) se používá jen na nožích vyráběných v Oregonu, ti dva číňani mají Kershaw(Speedsafe ), což odpovídá.

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

No já se přiznám, ten Leek je originál koupený před lety na fóru B-) Takže máš recht, je z USA a na ali proto v nabídce není.
Ale je takový hodně jedovatý, mnohem raději mám Zing a ten jsem bral myslím taky z fóra jako origoš, ale už je vyráběn v Číně. Za chvíli mi přijde další z ali, tak je srovnám, ale už dle fotek mám na čepeli China 8Cr17MOV, kdežto ten z ali tam má jen China.
Každopádně kdo chce nože používat a mít jistotu oceli, co je v popisu nože, měl by raději připlatit za origoš. U TV leštěnek je to fuk ;)

Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Theraphosa »

Tahle "kovová" rodinka Kershaw se mi taky líbí, ještě do ní patří Shallot, ten je pro mně asi TOP :) Jako městské EDC ideální, v kapse o nich člověk určitě ani neví.

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Aha, já myslel že to je sbírka z Ali :-D Já mám Leek naopak moc rád, byť narovinu přiznávám, že v základní verzi s dutým výbrusem je vážně trochu moc subtilní...pro mě asi proto, že nemám rád duťáky. Ale v kompozit verzi (kterou mám právě v kapse) má plochý výbrus a to působí důvěryhodněji. A přitom je to pořád vykrajovací žiletka, to se mi na něm líbí především :-)
Chci si ho koupit z US v Elmaxu, a pak ho malinko stáhnout dotenka a nechat si na čepeli satin...pak bych ho asi vůbec neodkládal :-)

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Kershaw 3871

Příspěvek od Weiny »

Docela správná žiletka, a už od $13 B-)
http://www.dhgate.com/product/kershaw-s ... 77521.html
Přílohy
snap041.jpg
snap042.jpg

Odpovědět