MONV original design 8,5"

Zavírací nože, zavíráky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Theraphosa
Moderátor
Příspěvky: 578
Registrován: 10 úno 2015, 17:33
Poděkoval: 193×
Má poděkování: 42×
Kontaktovat uživatele:

MONV original design 8,5"

Příspěvek od Theraphosa »

Sympatická, dizajnově jednoduchá kudla. Zřejmě originál(i cena tomu napovídá), ale netuším čeho. Ložiska na podložkách, jak to má být. Docela by mě zajímala váha, kterou neuvádějí a jestli není flipper příliš malý :)

Celková délka: 210mm
Čepel délka: 90mm
Tloušťka čepele: 4mm
Materiál čepele: S35VN
Tvrdost: 60-61Hrc
Střenky: TC4 Titanium
Kuličková ložiska
Cena: 145 USD
01.JPG
02.JPG
03.JPG
04.JPG
05.JPG
06.JPG

Uživatelský avatar
Weiny
Site Admin
Příspěvky: 606
Registrován: 17 úno 2015, 13:22
Bydliště: Morava
Poděkoval: 105×
Má poděkování: 99×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Weiny »

Ajaj, tak ten je hodně obyčejný, ten bych vzal tak za pajcku :ymsmug: Přijde mi trošku bez nápadu, i když dle videa a pořádných fotek je to takový 135 gramový gentleman ;)
http://www.aliexpress.com/store/product ... 05405.html
Jsem zvědav, kdo tohle koupí, při dnešní záplavě jak čínských originálů, tak špičkových klonů...

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Mě to přijde elegantní, k technické stránce nemám výtky, je vidět že se snaží zapojit klasické lákadla jako titan a S35NV (nestálo by zato zjistit u Crucible, jestli skutečně posílají 4mm tabulovou S35VN do Číny? O:-) ) a dobře udělané ložiska. Cena není přestřelená, viz KJ Shiro v této konfiguraci.

Design by si možná zasloužil nějaké drobné perličky, které by to oživily či zelegantnily - na druhou stranu takto mi to připomína Sinkevichův design "Nura", věřím že spoustu lidí osloví právě ta prostost linií. Jen tomu nesluší stonewash, dal bych tomu třebas jemný podélný satin a la Boker Plus, a hned by to bylo elegancí někde jinde :-)

caul
Příspěvky: 64
Registrován: 11 čer 2015, 18:22
Poděkoval:
Má poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od caul »

Mě se to celkem líbí. Jednoduchý vzhled, žádný barevny úlety, dobré materiály (snad..) a ideální velikost na zavírak. Na obrázku, kde je v rozloženém stavu na mě ale působí tak nějak humpolácky a nedodělaně. Nenašel jsem hmotnost, ale pod 130 g bych řek že to nepůjde :-( Za jakým účelem se vlastně do zavíraků montuje backspacer? Tady ten je tak jednoduchej, až se mi zdá že se tam vůbec nehodí. A tlouštka čepele 4 mm je prostě moc na takovej jednoduchej zavírák. Kdyby byl tak do 70 dolaru tak bych ho snad i zkusil.

Uživatelský avatar
McBarbar
Příspěvky: 178
Registrován: 22 kvě 2015, 16:21
Poděkoval: 13×
Má poděkování: 28×
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McBarbar »

Tak úplný originál to není, v podstatě obšlehli Jens Anso Millenium, ale udělali z toho takový hranatější framelock (z vlákna o falzech na Knife, poznal ho blaSon).
11-21-3.jpg

Odpovědět